Нерешено-Tite Мулти-Одговара Приколка Hitch Класа III, 2 во. Примачот, Одберете Компатибилен со Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Isuzu, Џип, Mazda, Нисан, Плимут Камиони,37136
  • Ново

Нерешено-Tite Мулти-Одговара Приколка Hitch Класа III, 2 во. Примачот, Одберете Компатибилен со Chevrolet, Chrysler,

DEN 5813.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

(Tw/GTW) тежина сметководствена (WC) и 600/6, 000 lbs.заврши хардвер за полнење и инструкции за инсталација вклучени.Секој hitch дизајниран мора да помине ригорозни тестови за да стане тестирани тешко.Карактеристики на сите рамка прилог поени и-Грб основа со Црн прав грб заврши за да се обезбеди атрактивен изглед за годините што доаѓаат. (Tw/GTW) тежина дистрибуција (МД), секогаш консултирајте се со вашиот возилото Сопственикот прирачник за вистинските тежина капацитети.лесно, топ-на инсталацијата со едноставни рачни алатки; нема заварување што се бара (дупчење потребни за некои прави/модели). 2 инчен плоштадот приемник цевка отворање и цврсти сите-заварени Конструкција за максимална сила и издржливост.Мулти-одговара на класа III 'тестирани тешка' приемник hitch од Нерешено-Tite е дизајниран за камиони, комбиња и спортски автомобили.Компјутерски поддржано проектирање (CAD) обезбедува совршено се вклопуваат за вашето возило; секое hitch е обичај изградена според производител и модел-година спецификации.Нерешено-Tite е најпознат бренд на сопствени приколка hitches.На "си-рамка' прилог поени и-Грб база/црна прав грб заврши гарантира дека тој ќе го задржи својот атрактивен изглед за годините што доаѓаат.Бруто тежина на приколката (GTW) со тежина дистрибуција (МД).Мулти-одговара на класа III приемник hitch може да се пофали 2" плоштад приемник отворање и цврсти заварени конструкција за максимална сила и издржливост.Номинална на 500/5, 000 lbs.