Atago 3486 домашно МИЛЕНИЧЕ-109 Палета Серија Дигитални Рефрактометар, на Етил Алкохол
  • Ново

Atago 3486 домашно МИЛЕНИЧЕ-109 Палета Серија Дигитални Рефрактометар, на Етил Алкохол

DEN 431.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Точност на мерење на + или - за 0.8% концентрација од ~ 45% + или - 1.Ingress Protection (IP)-64 оценка за заштита од прашина и течности.Ова се рефрактометар карактеристики програмабилни корисникот скали кои овозможуваат контрола на различни течни концентрации.Компанијата, основана во 1940 година и со седиште во Токио, нуди производи кои се во согласност со Опасности, Анализа и Контрола на Критичните Точки (HACCP), Добрата Производствена Практика (GMP), и на Добрите Лабораториски Практики (GLP) систем стандарди, и многу Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди.Рачни refractometers се издолжени и телескоп-форма, или на пократки и правоаголни.Единицата е дигитален, LED-осветлен дисплеј на етил алкохол концентрација, или температурата во степени Ц има надворешна светлина пречки (ELI) технологија за прецизни мерења во близина на windows или на отворено.0% етил алкохол (w/w) Минимум откривање скала 0.Refractometers можат да работат со природна светлина, или со надворешен извор на енергија како што се батерии или електрична енергија.Тие обично имаат или дигитален или аналоген читање на екранот, иако некои единици се користат и двата вида.5%, со резултатите во три секунди.На единица примерок и е изработен од не ' рѓосувачки челик 316 за издржливост.Единицата мерки од една капка од примерокот, и дава резултати во три секунди, во еден примерок мерење на температурата на опсег од 10 до 35 степени Ц има ATC за точност и може да биде калибриран со дестилирана вода.На индекс на рефракција е односот на брзината на светлината во празниот простор со брзина на светлината во една супстанција; кога светлината преминува од еден медиум во друг.0% [w/w]), е + или - 0.Refractometers се користи за да се утврди супстанција содржина во еден примерок, за да се обезбеди единица читања на супстанции, вклучувајќи Brix, salinity, и алкохол; да се открие хемиски нечистотии, или да се измери компоненти на примероци како што се индустриски течност.Некои аналогни-на екранот refractometers може да се користи и за двата материи и течности.На рефрактометар мерки на индекс на рефракција на течни или цврсти во еден примерок, се конвертира до концентрација во единиците на проценти по маса, и покажува резултати.Таа работи со 9 V батерија (вклучена), и доаѓа со носење.Digital-екранот refractometers се користат исклучиво за течности.Генерално, ниска концентрација на примерокот има поголем аголот на рефракција од висока концентрација на примерокот.