KOVOSCJ Мини Лемење Станица 858D Топол Воздух Лемење Станица LED Дигитални Лемење Desoldering BGA Rework Заварување Поправка на Топлина за Метал за Заварување (Боја : Црна Сет-4)
  • Ново

KOVOSCJ Мини Лемење Станица 858D Топол Воздух Лемење Станица LED Дигитални Лемење Desoldering BGA Rework Заварување

DEN 2337.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

· LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура;. · microcomputer контрола, брзо затоплување-up;. · ПИД технологија за подобрување на температура стабилност;. · Прилагодите струење и контрола на температурата ротација лесно;. · ntelligence авто-откривање функција карактеристики безбедно лична операција;. 858 D Лемење Топол Воздух Пиштол LED Дигитални Rework Лемење Desoldering Station This е сосема нов SMD Rework Лемење Станица 858 D.Легура метално тело со highquality силикони школка карактеристики елегантен изглед и заштеда на енергија.Можете да ги користите топол воздух пиштол и лемење железо одделно, без мешање со едни со други.Поради рачка со сензор switch, системот за брзо да пристапите оперативен режим додека грчевито држејќи се справи.Во меѓувреме, системот ќе ја пренесе во standby режим а се справи објавени.Особено погодни за монтажа и reworking SMD компоненти со рака.Навистина мора да има!Топол воздух и жешко железо 2in1 rework лемење станица;· Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн;· LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура;· microcomputer контрола, брзо затоплување-up;· ПИД технологија за подобрување на температура стабилност;· Прилагодување на струење и контрола на температурата ротација лесно;· ntelligence авто-откривање функција карактеристики безбедно лична операција;· Автоматски стоп ротација кога температурата е помалку од 70'C;· Рачка со сензор switch карактеристики пристап оперативен режим кога се зема или во режим на мирување, кога се утврдува;· Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на греалка е животот и заштита на топол воздух пиштол;· ESD дизајн на лемење железо за да се заштитат чувствителните компоненти;· Меѓународниот стандард грејач за практично користење и размена;· Висок квалитет на отпор за трајни употреба;· Метал се залагаме за одржување на железо од запаливи материјали;· Одговара за греење се намали, сушење, лак отстранување, viscidity отстранување, мраз-надвор, пред-греење и лепак лемење;· Напон : 110 V или 220v AC.· Димензија : 4" x 5.2" x 6"(10 x 13.2 x 15cm) Rework Sepecification : Моќност : 700w Resistant :