Bluerigger USB C до Адаптер DisplayPort (4K 60Hz, ДП 1.4, Thunderbolt 4, HDR, Тип C, Type-C) USB-C до ДП Компатибилен Адаптер со VR слушалки, MacBook Pro/Воздух, Површински Книга, iPad Про, iMac, Галакси
  • Ново

Bluerigger USB C до Адаптер DisplayPort (4K 60Hz, ДП 1.4, Thunderbolt 4, HDR, Тип C, Type-C) USB-C до ДП Компатибилен

DEN 892.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

✨ USB ТИП C до ДП АДАПТЕР : Blue Rigger адаптер е способен за доставување јасно ултра HD квалитет аудио, видео и слики со резолуција до 4 K (3840 x 2160) 60 Hz refresh стапка, овозможувајќи им на корисниците да уживаат и искуство најдобро е техника може да понуди.Адаптер во согласност со VESA ДП 1.2 стандард; да се обезбеди компатибилност со Thunderbolt 3 и 4 уреди.HDCP 2.3 согласност за да стримувате содржина од Netflix, Hulu, Дизни+, i Tunes и повеќе. ✨ PLUG & PLAY : Овој адаптер потребите нема возачот или софтверски да се кандидира и функција.Тоа овозможува истовремено видео и аудио пренос.Осигурајте се дека вашиот уред е "Oculus Подготвени" Ако можете да го искористите за Oculus Судир С. ✨ DISPLAYPORT ПРИКАЖУВА : Поврзете го вашиот компјутери со USB-C 3.1 порта (кои го поддржуваат ДП Alt режим) за да Display Port прикажува.На Bluerigger Адаптер поддржува и двете Огледало & Прошири Режим.Компатибилен со Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP, Mac OS X, Linux и Chrome OS.Компатибилен со Dell, Samsung, HP, LG и многу други монитори, дисплеи и проектори. ✨ ВОЕНА СТЕПЕН на ИЗДРЖЛИВОСТ : Висок квалитет 100% злато позлатен конектори се отпорни на корозија и да се обезбеди максимална спроводливост.Овозможува сит врска со вашите уреди, како и стабилен и ефикасен пренос на сигнал.Тоа има премија алуминиум легура школка, која ви помага со брз дисипација на топлина, обезбеди тоа трае цел живот.Преносни и многу корисна мала тежина адаптер кој е лесен за користење и носење. ✨ ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Blue Rigger кабли се поддржани од страна на Доживотна Гаранција и НАС-врз основа на поддршка на корисниците.