WSSBK Гас Аналитичар PM2.5 Формалдехид(HCHO) TVOC Тестер Детектор на Загадувањето на Воздухот Квалитетот се Следи Temp/ПОТПЕВНУВАМ Дијагностички Метар Затворен
  • Ново

WSSBK Гас Аналитичар PM2.5 Формалдехид(HCHO) TVOC Тестер Детектор на Загадувањето на Воздухот Квалитетот се

DEN 856.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

6 во 1 мултифункционален на квалитетот на воздухот тестер,откривање PM2.5/ HCHO/ TVOC/ AQI/ Температура/ Влажност.Тоа помага во откривање на штетни HCHO и TVOC околу вашата соба во реално време.Да ве потсетам за да се обезбеди PM2.5 рамките на безбедно ниво.Голем LCD боја на екранот лесно може да се прочитаат на резултатите од тестот, се попогодни за користење на затворен воздух откривање.Лесно да се носат, погоден за дом, автомобил, канцеларија, фабрика и други средини.Атмосферски притисок : 86 Kpa - 106 Kpa Detection метод за ЧАСОТ : Ласерски Scattering Sampling време : 1.5 seconds Product Големина : 90 x 90x50mm Detection температура : -10°C до 50°CRelative влажност : 20% - 85%температура на Чување : -10°C до 60°CConcentration единица за PM2.5 : ug/m3 Concentration единица за HCHO и TVOC : mg/m3 Power извор : Литиум батерија со 2200 m Ah капацитет;5 V DC моќност на полнење полнење преку micro USB port Product тежина : 200g It може да се открие PM2.5/ HCHO/ TVOC/ AQI/ Температура/ Влажност,висока точни,ефективен и практичен.Изборот на квалитетот на воздухот детектор и да се добие подобар и поздрав живот за своето семејство.Погоден за автомобил, нова куќа, канцеларија на животната средина и различни прилики.Пакување листа : 1 * на Квалитетот на Воздухот се Следи.