NARS Лето Светлата се Соочуваат со Палета
  • Ново

NARS Лето Светлата се Соочуваат со Палета

DEN 1007.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лицето палета содржи 6 нијанси (лево надесно, од горе надолу) : Површински Сенки, Hibiscus Сенки, Papeete Сенки, високообразовните институции Сенки; Хартија Цвет Highlighter; Дестинација Непознати Bronzer.Highlighter, bronzer и 4 eyeshadows.Обезбедува инстант топлина и сите над сјај.Ограничено издание огледало компактен.Нови во Кутија.Автентични.Направен во САД. $59 ДДВ.ОНА што Е Два ограничено издание на лицето на палети во сензуална и спарно на ѕвонење.Секоја палета содржи четири eyeshadows, а bronzer и highlighter.Се чувствувате топлина со четири eyeshadows во култот-класичен мат и блескава завршува, кој комплементарни bronzer и highlighter да се зголеми и да заличи. 0.94 оз.Увезени.НИЈАНСИ СЕНКИ ПОВРШИНСКИ (Топло блескава беж) HIBISCUS (Жолта бронза бисер) PAPEETE (Мат terracotta браун) високообразовните институции (Длабоко блескава браун) HIGHLIGHTER ХАРТИЈА ЦВЕТ (Топлата шампањ бисер) BRONZER ДЕСТИНАЦИЈА е НЕПОЗНАТА (Мат неутрален бронза) ОНА што НЕ го Вклучите светлата.Се претвори во ноќ.Лето добива smoldering сјај со covetable, ограничен издание на истакнување на лицето на палети, додавање на инстант топлина и сјај на очите и образите.Загреан нови усна постава на Сомот Мат Усни Моливи и Сатен Усна Моливи заврши изглед со заводлива леснотија.Блескава и спарно.Прозрачна и луксузен.Се обратат до топлина.Свилен мат бронзирање прав додава длабочина и димензија при обезбедување природен изглед и боја на целиот ден, за удобно носење.Лесна формула обезбедува заматен вид, сонце-бакна изгледа идеален за контура и дефинирање.Четири спарно и сензуални eyeshadows, совршен за градење бескрајни изгледа, содржат микронизиран прав кој ја испорача на лесни, свилен примена и да се обезбеди боја vibrancy и длабочина.