Карма Органски Природен лак Смена Соја Чајно Дрво и Нога Пилинг Маска 2 Пакет – Зелен Чај Нога Маска | Не се Токсични, Вегетаријанци, без Суровост, Acetone слободни
  • Ново

Карма Органски Природен лак Смена Соја Чајно Дрво и Нога Пилинг Маска 2 Пакет – Зелен Чај Нога Маска | Не се

DEN 383.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Едноставно нежно, ефикасно, и toxin-слободни. ►Состојки : Пропилен Карбонат – Некој мирис, безбојна течност користи како растворувач. 100% Природно – Нашите витамин збогатена формула омекнува кутикулите и ги зајакнува ноктите.Земјата е зелена, ајде да се задржи на тој начин.За сите Типови на Кожа : Карма Органски е нога пилинг маска е направена со органски ботанички состојки.Нога Пилинг Маска Отстраните мртвите кожи и негуваат вашите нозе е. (4 Fluid Унци).Вегетаријанската и без Суровост – Ние ја поддржуваме животно-friendly вредности и вегетаријанската начин на живот.Соја Масло Метил Exeter – се Користи како растворувач во течна separations.Вие само треба да се стави на овие навлажнувачки чорапи додека сте дома и да чекаат за еден час, за да ја работат магијата. ►Лесен за Користење : додадена бонус е acetone-free и токсични-слободен природата на производот.Оттука, придобивките сите типови на кожа. ►Масло врз основа формула Карма Органски лак Смена е масло врз основа формула храни ноктот, наместо на сушење на нив и надвор.Така, мажите и жените со обувка до 11 може да ги користите за здрава потпетици.Овие маски се погоден за носене чорапи кои содржат хидратантен екстракт од зелен чај. ►соја и чајно дрво лак смена : Карма Органски е соја и чајно дрво лак смена апсолутно ќе предизвик вашите традиционалните верувања за тоа како "редовни" лак Removers да работи и што е најважно, она што треба да биде неговата мирис.Чајно Дрво Миризливи – Нашите пријатно миризливи формула храни вашите нокти и дава пријатна арома за себе и оние околу вас.Покрај тоа, формулиран пилинг маска ќе поправка разбиена потпетици со отстранување на callus и мртвите клетки на кожата.Па зошто да се оди до бањата за педикир?Кога имате Карма е пилинг маска.Универзална Големина : Овие погоден за носене пилинг маски имаат универзална големина.Нема пластични се користат во нашите производи.Во повеќето случаи вие само треба да се користи еден темелно moisturized памук топката да се отстрани полски од сите на вашите прсти.Tocopheryl Ацетат – исто Така познат како Витамин Е, заеднички витамин додаток.Загарантирана да биде Соја Базира, Не-Токсични, Не се Канцерогени, без никакви Нафтени Состојки, и се Добиени од Земјоделски Култури (поддршка на Американската Фармери) Карактеристики на Производот : Лек за мртвата кожа, испукани потпетици & прсти, и callouses Содржи екстракт од зелен чај 100% Органски ботанички состојки Не-Надразнување и нежна за кожата Навлажнувачки Пилинг маска За производот : Дали сте загрижени за вашите испукани и суви потпетици?100% органски пилинг маска за стапала од Карма Органски exfoliates и хидрира кожата мека и мазна потпетици.