Јасна – com RS – 701 1 tyanneruberutopakkusute-syon
  • Ново

Јасна – com RS – 701 1 tyanneruberutopakkusute-syon

DEN 6720.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Визуелна LED индикација на врвот на тастатурата за Моќ (зелена), Повик на Сигнал (жолто), и Зборува Latch (зелена).Тактилни копчиња за Повик и Разговор.Вдлабнати ротари контрола за Јачина на звук со крајот запира за 270° ротација опсег.Сокриени, програмабилни DIP Прекинувачи за Latch Разговор, Разговор со Повик, Led диоди Исклучување, Микрофон Добивка, Микрофон Тип и HP Ниво Исклучени.Целосно компатибилен со тековните и претходните модели од Јасно-Com аналогни partyline системи.На РС-701 е еден канал аналогни beltpack со XLR-3 линија XLR конектор и-4 M конектор за слушалки.Еден микрофон preamp со динамичен опсег на 130 db овозможува разбирливи говорна комуникација за секое ниво на јачина, од шепотот на заповед.На beltpack исто така ги комбинира висока headroom, ниски-бучава аудио и во облик на фреквенција контура (Clear-Com Звук), да дава кристално јасен аудио.На РС-701 е компатибилен со сите Бис partyline производи, како и PL-Про линија и други partyline системи преку Бис интерфејси.