ZUQIEE Дигитални Менгеме Метар Дигитални Менгеме Метар True RMS Авто-кои се Движат 6000 Точки AC Струја Напон Ohm Живеат Проверете V-Alert Тестер со Назад Клип ACM82 Дигитален Тесте
  • Ново

ZUQIEE Дигитални Менгеме Метар Дигитални Менгеме Метар True RMS Авто-кои се Движат 6000 Точки AC Струја Напон

DEN 1406.88

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа Мини True RMS 6000 Точки менгеме метар мерки AC струја од страна на вилицата од 1m A до 200 A, DC струја од страна на краевите од 0.1 µA да 200µA, DC и AC напон до 600 V.Двојна линија на екранот може да се покаже и на AC напон/тековни и Hz на екранот.Живеат жица проверите, V-Alert мерење, мерење Температура.Слот за тест води дизајн направи една рака мерење едноставен и лесен; задниот клип дизајн го прават тоа повеќе преносни.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.