Microliter 16-6100-S Silanized Завртка Тема Headspace Шишенцето, Килибар, 10 ml Капацитет, 22x46 mm (Пакување од 100)
  • Ново

Microliter 16-6100-S Silanized Завртка Тема Headspace Шишенцето, Килибар, 10 ml Капацитет, 22x46 mm (Пакување

DEN 4148.40

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овие headspace ампули нудат одлични перформанси. 10ml капацитет.Килибар.Завртка тема.Ампули се направени од Тип 1 borosilicate стакло и работат добро на Perkin Elmer, Agilent, CTC Analytics, Shimadzu, Tekmar, и други headspace авто samplers.Тие се исполнат строги tolerances поставени од страна на производителот на инструментот.Капи се направени од сина полипропилен.Секој стакло шишенцето е precleanedl и пакувани во ISO Класа 7 (Класа 10, 000) cleanroom, во кутија со ознака на Класа 10 K печат.Резултатот е шишенцето што надминува повеќето ОЕМ барања без дополнителни трошоци.Почиста ампули се подобри ефикасноста преку елиминирање на речиси сите particulate.