XJWWW-URG Јаглерод диоксид концентрација метар јаглерод диоксид метар квалитетот на воздухот сензор сензор на квалитетот на воздухот CO2 метар следи со висока прецизно
  • Ново

XJWWW-URG Јаглерод диоксид концентрација метар јаглерод диоксид метар квалитетот на воздухот сензор сензор на

DEN 1528.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Високи Перформанси Совети : Повеќе специјализирани инфраред оптички принципи, јаглерод диоксид е откриен прецизно и брзо.Добредојдовте на нашиот продавница, оваа продавница е новосклучените, работа со интегритет, само заработка кредит, но не и правење пари, ви благодарам.【Боење екранот】Можете да го проверите нивото на квалитет на тековната воздух преку екран во боја.Вие можете да го ажурирате 1 S / пати во реално време.Екран во боја : во Боја Голем Екран Дизајн, СО2 концентрација и температура може да се потврди на прв поглед.Мултифункционален јаглерод диоксид метар : јаглерод диоксид мерење, TVOC откривање, опасност проценка, на температура и влажност, откривање, гас признавање алгоритам, се спречат повеќекратни пречки, воздух конвекција техники, и има функција на проверка, како на пример стаклена градина надомест калибрација.Слаба струја генерирани во електрохемиски реакции процес може да биде фатен повеќе прецизно и точно да се пресмета резултат на јаглерод диоксид евалуација.Внимание : Бидејќи атмосферското опкружување е нестабилна, сензор од овој производ е подложен на животната средина и податоци можат да се променат нешто.Применливи области : широк спектар на сцени, како што се земјоделството садење, стаклена зеленчук, производство магацини, суровини за преработка, внатрешни (домашни, образовна установа, канцеларија), итн.Зелена прстен значи дека квалитетот на тековната воздухот е добар и воздухот е свеж. 【Голем Екран Дизајн】Овој голем екран јасно проверува податоците и резултатите од тестот на секоја мерка вредност, и може да ги следи промените во секоја податоци во реално време.Ви благодариме за посетата на нашата продавница, вашето задоволство е наша вечна потрага.[Висока прецизност чип сензор]Високи перформанси чипови може точно да го фати на слаба струја генерирани во текот на електрохемиски реакции и да се пресмета на резултати од мерење правилно.