Престилка Клип Прирачник Обврзувачки Машина 21 Дупка Престилка 10 Дупка Клип Office Документ Удирање Машина Обврзувачки Машина Тешки
  • Ново

Престилка Клип Прирачник Обврзувачки Машина 21 Дупка Престилка 10 Дупка Клип Office Документ Удирање Машина

DEN 1905.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Спецификации Модел : SD-220 B Материјал : метал Дупки количина : 21 Удирање капацитет : 22sheets Удирање големина : A4 Обврзувачки капацитет : 400sheets Max.Се врзува прстен големина : 51mm Напојување : Прирачник Машина нето тежина : 11kgr Бруто тежина : 12.5 килограми големина на : 460*250*380 mm Пакување големина : 460*250*380mm Карактеристики Рачно удари до 22 листови (A4, писмо, големина или долу) на 80 gsm(50 lb) хартија во исто време.И се врзува до 400 листови (A4, писмо, големина или долу) на 80 gsm (20 lb) на хартија.Една рачка за дупчење, друг за врзување.И двете со ниска сила.Releasable 1-21 удирање ножот за различни документ големини.Маргина Корекција – се Поврзе на вашиот сопствен книги од било која големина.Rayson SD-220 B Чешел Обврзувачки Машина има длабочина маргина корекција (3мм, 5mm и 7mm), па вие го контролирате каде дупки се удирани со тупаници на хартија на која било големина.Издржливи Метална Конструкција за долготрајна употреба.Опис на производот Rayson SD-220 B 21 дупка чешел врзивно е традиционален и совршена машина за дупчење & обврзувачки документи, извештаи и презентации.Releasable 1-21 удирање ножот за различни хартија големини, удари до 22 листови (A4, писмо, големина или долу) на 80 gsm(20 lb)хартија во исто време.И се врзува до 400 листови (A4, писмо, големина или долу) на 80 gsm (20 lb) на хартија.Цврст метал домување, не се лизга нозе, со висока потпора рака за удирање.