Кожата Спасување Крим – 16 Унци - Органски Формула Хидратантен Лице и Тело Крем за Секојдневна Употреба – Поддржува Третман на Псоријаза, Дерматитис и Егзема – За С
  • Ново

Кожата Спасување Крим – 16 Унци - Органски Формула Хидратантен Лице и Тело Крем за Секојдневна Употреба – Поддржува

DEN 2654.16

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

КРЕМ ЗА ЗДРАВА КОЖА - Нашата Кожа Спасување Крем е богат и луксузен формула која ќе ги третира и обезбедува трајна олеснување на кожата од сувост, често се поврзани со псоријаза, егзема, и дерматитис.Збогатен со органски лаванда за еднакви можности, крем има својства кои олеснување на кожата проблем да ви даде здрава и блескава кожа.Покрај тоа, нашиот комерцијален билни мешавина дава инстант олеснување од чешање, иритација и воспаление.БРЗА ХИДРАТАЦИЈА ЗА СУВА КОЖА – Нашата напредна комбинација на botanics како што Шеј Путер, Јојоба Масло и Алое Вера, заедно со заштитен emoluments е, ефективно решение за хидрат сува кожа брзо.Нашата светлина и не-мрсна формула шири мирно и длабоко ја храни вашата кожа без да остават било леплива остатоци.Кожата Спасување крем е совршен за оние со чувствителна кожа.ПОДДРШКА ЗА ДРУГИ КОЖНИ заболувања - комерцијален мешавина на билки и етерични масла ги комбинира традиционалните botanics користи со векови за поддршка на лекување на кожни заболувања.Природните етерични масла од камилица и neroli (портокалова боја) се даде на крем прекрасен резиме свежа арома.БЕЗБЕДНИ И ЕФЕКТИВНИ СОСТОЈКИ - Кожа Спасување Крем е слободна од parabens, ланолин, стероиди, ДЕА, ЧАЈ, пропилен гликол и exthoxylated и ГМО состојки.Тоа е бесплатно на петрохемиски деривати често се наоѓаат во рамките на редовните и дури и таканаречениот "природниот" moisturizers.Всушност не состојка се користи таму каде што е било доказ за потенцијалните безбедносни загриженост од неговата употреба.