Nikon 85mm f/1.4 G АКО AF-S NIKKOR Леќа - U. S. A. Гаранција - Додаток Пакет со 77mm Фото Essentials Филтер за Полнење, Леќа Капа Поводник, Професионални Леќа Комплет за Чистење
  • Ново

Nikon 85mm f/1.4 G АКО AF-S NIKKOR Леќа - U. S. A. Гаранција - Додаток Пакет со 77mm Фото Essentials Филтер

DEN 1044.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Nikon 85mm f/1.4 G АКО AF-S NIKKOR Леќа - HB-55 Бајонет Леќа Худ - LC-77 Snap-на Предна Леќа Капа - LF-1 Задните Леќи на Капа - CL-1118 Полу-Меките Леќи на Случај - Nikon 1 Година Гаранција - Пакет Со : - Pro Optic 77mm Филтер за Полнење (УВ/CPL/ND2) - Леќа Капа Поводник - Професионални Леќа Комплет за Чистење.Adorama Камера Вредни Пакет.Комплет Вклучува.Nikon 85mm f/1.4 G АКО AF-S Nikkor Леќа, HB-55 Бајонет Леќа Хауба, LC-77 Snap-на Предна Леќа Капа, LF-1 Задните Леќи Капа, CL-1118 Полу-Меките Леќи Случај, Nikon 5 Година САД Гаранција (1 Година Меѓународниот + 4 Година САД Екстензија). 77mm Дигитални Essentials Филтер за Полнење, со Ултра Виолетова (УВ), Тенок Кружен Polarizer и Неутрални Густина 2 (ND2) Филтри, со Торбичка.Про Оптички Универзална Леќа Капа Tether.Ажурирање на Nikon е легендарниот 85mm, f/1.4 портрет леќа Вработување на ре-дизајниран оптички систем кој што вклучува Nikon е ексклузивни Молчи Бран Мотор (SWM) и Нано Кристал Слој (N), AF-S NIKKOR 85mm f/1.4 G наследува неговиот претходник е ултра-брзо f/1.4 максимална бленда и заоблени девет сечилото дијафрагмата за супериорен длабочина од областа за контрола и позадина blur (bokeh).Конструиран да ги инспирира нови нивоа на креативност и мајсторство, на AF-S NIKKOR 85mm f/1.4 G ќе се ослободи целосниот потенцијал на вашиот Nikon D-SLR или HD-SLR во студиото или на терен.Ултра-брзо портрет леќи на Работ на работ на острина Нано Кристал Грб портрет на совршенство - Ултра-брзо f/1.4 медиум-telephoto објективот На AF-S NIKKOR 85mm f/1.4 G е напредна леќа, оптимизиран за денешните D-SLR и HD-SLR фото апарати.Својот среден-telephoto агол на гледање е идеално за портрети и општа фотографија во студиото или на терен.Нејзините ултра-брзо f/1.4 бленда со заоблени девет сечилото дијафрагмата создава прекрасна, природна позадина се нејасни и овозможува снимање во драматичен ниско-светло ситуации.Земете ја вашата креативност кон нови височини.Непогрешлив Nikon квалитет - Напредна технологија и за неверојатни снимки Секој детал се смета во изработка на AF-S NIKKOR 85mm f/1.4 G, што резултира во извонреден, разновиден објектив.Nikon е ексклузивни Молчи Бран Мотор (SWM) обезбедува ултра-брзо, ултра-тивка автофокус соработка со лесна прирачник се фокусира замени.Нико.