SLATIOM Електронски Ниво 360 степени Агол Пронаоѓач Т Bevel Дигитален Мерач Protractor Inclinometer Владетел Лизгачки LCD Дисплеј од не ' Рѓосувачки Челик
  • Ново

SLATIOM Електронски Ниво 360 степени Агол Пронаоѓач Т Bevel Дигитален Мерач Protractor Inclinometer Владетел

DEN 2845.44

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Автоматско исклучување : Со автоматско исклучување функција, тоа се заштедува енергија и се протега на батеријата.Интуитивен читање : голем дигитален LCD екранот е лесно да се чита.Погодна за внатрешна и за надворешна мерења.Лесно да се измери : комбинација на дигитални нерѓосувачки челик владетел и агол пронаоѓач прави мерење лесно, и дрво е исто така лесно.Лесен за ракување : Вие не може да се задржи агол на поставување во секое саканиот агол.Копчето за ресетирање може да се изврши нула мерење во секој агол, за релативни мерења.Сантиметар и инчен скала : скала на владетелот е сантиметар и инчен скала, па тоа е издржлив и лесен за читање.Функција : Автоматско исклучување : Со автоматско исклучување функција, тоа се заштедува енергија и се протега на батеријата.Интуитивен читање : голем дигитален LCD екранот е лесно да се чита.Погодна за внатрешна и за надворешна мерења.Лесно да се измери : комбинација на дигитални нерѓосувачки челик владетел и агол пронаоѓач прави мерење лесно, и дрво е исто така лесно.Лесен за ракување : Вие не може да се задржи агол на поставување во секое саканиот агол.Копчето за ресетирање може да се изврши нула мерење во секој агол, за релативни мерења.Сантиметар и инчен скала : скала на владетелот е сантиметар и инчен скала, па тоа е издржлив и лесен за читање.спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки steel Colour : Black Battery : 1 x копчето батеријата (built-in)Агол мерен опсег : 0-360 degrees Resolution : 0.05°Грешка : плус или минус 0.4°Производ големина (приближно) : Виде ножот ширина (приближно) : 27mm Thickness (приближно) : 1.2 mm Package се Вклучени : 1 дигитален protractornotes : 1. Поради разликата на светлината и на екранот, бојата на објектот може да биде малку поинаков од сликата.2. Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи разлика од 0,5-2 cm.Совршен за diy, инженер, столарија, дрво и за домашна употреба.

Material:
Stainless steel
Colour:
Black
Battery:
1 x button battery (built-in)
Angle measurement range:
0-360 degrees
Resolution:
0.05°
Error:
plus or minus 0.4°
Product size (approximate):
Saw blade width (approximately):
27mm
Thickness (approximately):
1.2 mm
Package Included:
1 digital protractor :
notes:
1. Due to the difference of light and screen, the color of the item may be slightly different from the picture. :
2. Due to manual measurement, please allow a difference of 0.5-2 cm. :
Perfect for diy, engineer, carpentry, woodworking and home use. :