Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона
  • Ново

Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона

DEN 4477.92

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди соодветна одговара, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата. Шел : 100% најлон.Достапни во повеќе бои и големини за мажи.Нога отвори, артикулирани колена, внатрешни gaiters, и ткаенината-чувари го подигнете искуство.Дизајниран за совршено се вклопуваат, со половината прилагодливи јазичиња, овие аикидо панталони се карактеристика вчитан. Машина За Миење. Zippered затворање.Овие се твоите одат-да, сите-ден, хард кор, снег жадувам систем.Копче затворање.На Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира IV снег жадувам карактеристики на дише, ventable, водоотпорен школка, во комбинација со нашата Omni-ТОПЛИНА™ систем, топлина-одржување на мисловните обвивка.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.ГОЛЕМ ТОВАР ЏЕБОВИ : Дизајнирани да се носи на сите ваши снег додатоци и опрема во стил, овие разноврсна снег панталони функција zippered страна џебови, задниот џеб, и огромен товар џебови.Од аикидо, скијање, снег/мраз за качување, и snowmobiling.Omni-Tech Генерација Dobby 100% најлон, Omni-Топлина Рефлексивни Microtex Светлина 100% полиестер.Тие се идеални за хард-полнење аеробик ладни временски услови потфати, одржување на ладен ветер и влажни снег надвор.Овие разноврсна панталони ќе ви ги топли и суви, во широк спектар на зимски временски услови — без разлика колку е ладно и колку се благи.За да го најдете вашиот половината мерење, мерење околу вашата природна половината.ФУНКЦИОНАЛНА ВОДООТПОРЕН СНЕГ ПАНТАЛОНИ : Кога форма следи екстремни функција, на Сртот 2 Кандидира IV жадувам е дизајниран за хард-полнење перформанси во зима е ладно снег.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат, одржување сте суви и удобно, без разлика на условите.Вие сте само најде совршен снег панталони за најсложените зимски активности.Машина За Миење.И за вашиот inseam мерка, мерка од врвот на мвр нога на дното на глуждот.Тие вклучуваат нога venting, артикулирани колена, внатрешна нога gaiters, и засилен ткаенината чувари.ДРЖИ СНЕГОТ ОД : Совршен за скијачи, snowboarders, и зимскиот планински climbers.Термички рефлексивни точки регулирање на температурата, со користење на простор-ќебе технологија да размислуваат и да се задржи вашето тело топлина, додека сеуште овозможувајќи висок степен на breathability и внатрешни работи струење.