XJJZS 100 70mm Центар Мерач Центар за Наоѓање на Одбележувањето Мерач Центар Verier Caliper Protractor
  • Ново

XJJZS 100 70mm Центар Мерач Центар за Наоѓање на Одбележувањето Мерач Центар Verier Caliper Protractor

DEN 2819.28

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Карактеристики на производот : висока прецизност, јасно скала, лесен за носење, едноставни за употреба.Повеќе функции, 45° линија што минува, 90° линија што минува, кружни центар линија што минува.Опсегот на примена на центар величини; се користи за хардвер за обработка, цилиндрични центрирање и означување, агол на одбележувањето, по повод одбележувањето дискови, итн.!.Центар мерач карактеристики : материјал е направен од интегрални нерѓосувачки челик и јаглероден челик, и ласерски гравирани скала површината е обложено со темно хром.На задебелена дизајн на производи, фалсификувани од страна на повеќе процеси, е издржлив.Носат - отпорни и лесен.Име на производ : Центар за означување мерач Производ материјал : не ' рѓосувачки челик + јаглероден челик Мерен опсег : 0-10мм Производ нето тежина : 141g поле на примена : широко се користат во хардвер обработка, цилиндрични центрирање и означување, агол на одбележувањето, по повод Одбележувањето дискови итн.Карактеристики на производот : висока прецизност, јасно скала, лесен за носење, едноставни за употреба.Повеќе функции, 45° линија што минува, 90° линија што минува, кружни центар линија што минува.Пакување : 1*Protractor Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е+/- 1-3cm.Ве молиме овозможи 1 - 2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.