КУРТ 13903 Мулти-Одговара на Класа 3 Прилагодливи Hitch, 2-Инчен Приемник, 8,000 lbs. Одберете Ford F-150
  • Ново

КУРТ 13903 Мулти-Одговара на Класа 3 Прилагодливи Hitch, 2-Инчен Приемник, 8,000 lbs. Одберете Ford F-150

DEN 5783.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За дополнителни влечење моќ и стабилност, овој мулти-одговара hitch исто така, може да се користи во комбинација со тежина дистрибуција hitch, со својата бруто тежина на приколката капацитет до 12,000 lbs.200 лица lbs.За да го заштити од носат и солза на патот напред, ова КУРТ мулти-одговара hitch доаѓа со трајни црна прав грб заврши и ограничен доживотна гаранција. Станува збор, со сите потребни хардвер за комп.и 2" x 2" приемник цевка отворање, што го прави одличен избор за влечење сè, од комунални приколки до големи campers (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминува најниска тежина капацитет на секое влечење компонента, вклучувајќи го и hitch, топката планината, возило, итн.СТАНДАРДЕН ПРИМАТЕЛ.бруто тежина на приколката и 800 кг.Тоа може да се прифати топката планината, на товар на превозникот, велосипед рек, забавува кука и многу повеќе.На прилагодливи забавува hitch дизајн е тестирана на нашите Детроит инженеринг објект според SAE J684 стандарди за највисока безбедност и сигурност, додека влечење.јазик на телесната тежина.Оваа прилагодливи hitch приемник е оценет за 8,000 lbs.Оваа класа 3 hitch опрема вашето возило со стандард 2-инчен x 2-инчен hitch приемник, овозможувајќи за широк спектар на влечење опции.Оваа прилагодливи приколка hitch е дизајниран да се вклопуваат како многу апликации како е можно, кој универзален hitch дизајн.Без разлика дали сте на работа, играње или пак малку од двете, КУРТ влечење производи им овозможи на вас и на вашите членови на екипажот да се направи спомени кои ќе траат цел живот.Оваа класа 3 мулти-одговара приколка hitch е компатибилен со широк година спектар на Ford F150, вклучувајќи ги и најновите модели.и неговиот јазик губење на капацитетот до 1.Тоа е исто така компатибилна со тежина дистрибуција hitch за 12,000 lbs.тежина distribu.Ова особено hitch е компатибилен со изберете модели на Ford F-150.РАЗНОВРСНА ОДГОВАРА.Кога сопствен hitch не е достапно за вашиот возило, КУРТ нуди мулти-одговара hitch.КУРТ нуди комплетна линија на влечење додатоци за да можете целосно да уживате во вашата страст!.Тоа карактеристики бруто тежина на приколката капацитет од 8,000 кг.Тоа доаѓа со монтажа хардвер и инструкции, и обично бара малку или без дупчење во текот на инсталацијата., јазик тежина капацитет од 800 кг.тежина дистрибутивен капацитет и 1,200 lbs.Со сè, од сопствени приколка hitches и приколка инсталации за 5 тркала hitches и товар превозници, имаме влечење опрема треба да се направи поголемиот дел од секоја авантура.