Црква Чашката и Paten Поставен за Свештеник, Сребро Позлатен, 8 1/4 хт.
  • Ново

Црква Чашката и Paten Поставен за Свештеник, Сребро Позлатен, 8 1/4 хт.

DEN 1918.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Готска Црква "Чашката" и Paten Сет.Сребро Позлатен Надвор, Злато Позлатен Внатре Првенство."Чашката" : 8 1/4" високи, 4 1/8" купот diam., 5 3/4" база diam.Paten : 5 3/4" diam.Сосема нов, Европски Направени, со Врвен Квалитет Сет.Светиот Семејство Панели : Исус, Марија, Јосиф.Ова е многу убаво направена од страна на Европската направени Готски "чашката" и paten поставите како што е прикажано.Врежана со традиционалните Готски 'Грозје и Вино' мотив.Панели на Светиот Семејство : Исус, Марија, Јосиф околу основата.Таа се залага 8 1/4" високи, 4 1/8" купот дијаметар, 5 3/4" база дијаметар.Сите сребро позлатен надвор и 24k злато позлатен внатре во чашата.Диск paten мерки 5 3/4" дијаметар.Вклучени со "чашката", како збир.Оваа "чашката" е сосема нов, не се користи, рачно направена во Европа, здрав врвен квалитет на изградба.Овој сет ќе трае цел живот и подолго.Навистина убава!Ова е совршено "чашката" и paten поставена на вистинската цена.