CXYTX Професионални Коса Clipper Коса Тример Батерија Исклучување на Електрична Clipper Титаниум Керамички Нож, машки и детски Фризура Комплет Подарок
  • Ново

CXYTX Професионални Коса Clipper Коса Тример Батерија Исклучување на Електрична Clipper Титаниум Керамички Нож,

DEN 1696.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

▲ Професионални коса clipper : комбинација на остри титаниум алуминиумски ножот и керамички подвижен нож, R-во облик на obtuse агол безбедност дизајн, може да се постигне ефикасна и долгорочно сечење.Тоа е секогаш остар и носат-отпорни, не предизвикуваат алергии на кожата, и го прави да послободно време на фризура процес. ▲ Push-тип фино подесување : Прилагодлив брзина и декоративни должина, може да се прилагоди 5 нивоа (0.8 mm / 1.2 mm / 1.4 mm / 1.8 mm / 2.0 mm).Исто така се опремени со 4 водич чешли (3мм, 6mm, 9mm, 12mm) лесно може да ви помогне да го прилагодите точна должина. ▲ Високи перформанси мотор : чист бакар движење 4.8 V моќен голем мотор, електромеханички мотор со вграден-во capacitor чип, динамичен моќ, стабилни перформанси, погоден за сите типови коса.И животот е подолго од обичните обичните мотор. ▲ Ниско ниво на бучава и ниски вибрации : бучава и вибрации на косата clipper се составени од ротација на моторот и триење помеѓу моќта и статични нож ја намалува бучавата и вибрациите на околу 50 децибели. ▲ Полнење метод : опремена со енергетски систем спецификации кои обезбедуваат 110-240 V 50 / 60 HZ, за да се избегне влијанието на напон нестабилност на колото систем, универзална напон.природа : 1. Титаниум алуминиумски керамички нож, остри и силни, погоден за сите типови коса, без влакна pinching 2. Притисни-тип движат нож фино прилагодување, 4 граница чешел прилагодување 3. Висока-перформанси на моторот, ниско ниво на бучава и ниски вибрации дизајн 4. 2000m Ahp високо-енергетски литиум батерија, полнење време 8 часа, испуштање време од 2 часа.Име на производ : Smart Батерија Коса Clipper Сечилото материјал : титаниум керамички Тело материјал : ABS + ПВЦ Батерија : 2000m Ah литиум јонска батерија Оценет напон : 110-240 V (во светот) Полнење метод : полнење Влезен напон : 4.8 V Работно време : 2 часа, време на Полнење : 8 часа Граница чешел : 3мм 6mm 9mm 12mm Производ acessories : 1 * Host 1 * Адаптер 4 * Ограничување чешел 1 * Чистење со четка 1 * Подмачкување на нафта 1 * Настава.