Mitutoyo 536-107 Vernier Caliper, Нерѓосувачки Челик, Centerline, Форумот на Вилицата, 10-300мм Опсег, +/-0.08 mm, Точност, 0.05 mm Резолуција
  • Ново

Mitutoyo 536-107 Vernier Caliper, Нерѓосувачки Челик, Centerline, Форумот на Вилицата, 10-300мм Опсег, +/-0.08

DEN 9424.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Dial caliper има кружни бирате со покажувач на заби опрема рек замена на вториот vernier скала.Повеќе комплексни дебеломер користат две групи на вилиците, наместо на нозе и да имаат најмногу две дипломирани скали.Dual метрички читање на вага, за олеснување на мерење.