Монархот Дожд Синџири, 8-1/2-Метри Должина, 8.5 Ft 26558 Чист Бакар Зачукуваше Првенство Дожд Синџир, 8-1/2-F
  • Ново

Монархот Дожд Синџири, 8-1/2-Метри Должина, 8.5 Ft 26558 Чист Бакар Зачукуваше Првенство Дожд Синџир, 8-1/2-F

DEN 2307.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Како и со сите ветер синџири, некои јавните може да се очекува.чист бакар линкови и пехари и да стане предмет на завист во вашето соседство.СТИЛСКИ ИЗГЛЕД : Секоја чаша од дожд синџир downspout е индивидуално рака зачукуваше и ефикасно доловува повеќето од површински.Дождот синџири за надвор ефикасно канали на протокот на површински со голема чаша големина.Монархот е Чист Бакар Зачукуваше Купот на Ветер : Веригата е спектакуларен голема чаша дожд синџир.Дождот синџир превезува површински ефикасно надолу целата негова должина на земјата каде што може да се чуваат во receptacle за повторна употреба. Нашите дожд синџири се парче уметност секоја чаша или линк е внимателно направен и составуваат со рака.5 метри, инклузивно на 5-инчен триаголен закачалка.РАЗНОВРСНА : дождот синџир бакар е убава собрание на 15 поединечно рака зачукуваше чаши.ФУНКЦИОНАЛНА DOWNSPOUT ДИЗАЈН : дождот синџири за gutters имаат стандардна должина на 8.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ на ИЗГРАДБА : На downspout алтернатива е рачно изработени и собрани од страна на квалификувани занаетчии да обезбеди долготрајна издржливост и стабилност. Бакар линкови кои се користат да се приклучат чаши се силни и цврсти, па тие временските многу сезони и не се распадне. Ние нудиме повеќе од 45 различни стилови во бакар и алуминиум. - ќе добие повеќе вредност за пари.Инсталација за алтернативни downspout за олук не бара алатки и упатство за инсталација е вклучена.Секоја чаша е индивидуално рака зачукуваше од страна на квалификувани занаетчии со 15 чаши поврзани заедно со 14 јамка линкови за да формираат една убава 8. Ние нудиме на нашите патентиран бакар олук редуктор со филтер кој ја доловува лист остатоци и лесно може да се појави надвор и да се исчистени.Бакар дожд синџир развива една убава кафеава патина на површината со текот на времето. Водата работи по должината на ветер ланец се повикува чувство на спокојство, па ние ве поттикнувам да се надополни и надградба на вашиот gutters со овие прекрасни 8.дожд синџир.Нашите бакар дожд синџири квалитетот е неверојатен и нашиот клиент осврти го докаже тоа.Уметнички и функционални во дизајнот, дождот синџир е направен од тешки мерач чист бакар и е рѓа отпорни.во должина инклузивно на триаголен бакар закачалка за лесна инсталација наспроти нашиот конкурент должина од 6 ft.Секоја чаша од дожд синџири за gutters бакар мерки 3. Монархот е Дожд Синџири се надополни изгледот на вашиот дом и во текот на еден период на време на бакар се стекнува со убава патина што го подобрува изгледот на нашата дожд синџири.