Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона
  • Ново

Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона

DEN 4477.92

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Шел : 100% најлон.Од аикидо, скијање, снег/мраз за качување, и snowmobiling.За да го најдете вашиот половината мерење, мерење околу вашата природна половината.ФУНКЦИОНАЛНА ВОДООТПОРЕН СНЕГ ПАНТАЛОНИ : Кога форма следи екстремни функција, на Сртот 2 Кандидира IV жадувам е дизајниран за хард-полнење перформанси во зима е ладно снег.Тие вклучуваат нога venting, артикулирани колена, внатрешна нога gaiters, и засилен ткаенината чувари.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.Редовно Се Вклопуваат.Обвивка : 100% полиестер.На Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира IV снег жадувам карактеристики на дише, ventable, водоотпорен школка, во комбинација со нашата Omni-ТОПЛИНА™ систем, топлина-одржување на мисловните обвивка.ДРЖИ СНЕГОТ ОД : Совршен за скијачи, snowboarders, и зимскиот планински climbers.Овие разноврсна панталони ќе ви ги топли и суви, во широк спектар на зимски временски услови — без разлика колку е ладно и колку се благи. Машина За Миење.Без разлика дали сте зима спортист или не, овие напредни снег панталони ќе ви ги удобно и сува во било кој временски услови.Тие се идеални за хард-полнење аеробик ладни временски услови потфати, одржување на ладен ветер и влажни снег надвор.Термички рефлексивни точки регулирање на температурата, со користење на простор-ќебе технологија да размислуваат и да се задржи вашето тело топлина, додека сеуште овозможувајќи висок степен на breathability и внатрешни работи струење.Нога отвори, артикулирани колена, внатрешни gaiters, и ткаенината-чувари го подигнете искуство.И за вашиот inseam мерка, мерка од врвот на мвр нога на дното на глуждот.ГОЛЕМ ТОВАР ЏЕБОВИ : Дизајнирани да се носи на сите ваши снег додатоци и опрема во стил, овие разноврсна снег панталони функција zippered страна џебови, задниот џеб, и огромен товар џебови.Овие се твоите одат-да, сите-ден, хард кор, снег жадувам систем.Машина За Миење.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.Достапни во повеќе бои и големини за мажи.