Teerwere Удар Врзивно Машина Документ Биро Календар Албум Тупаници и Обврзувачки Машина Прирачник A4 Чешел Престилка Обврзувачки Машина (Боја : Црна, Големина : 39x29x19cm)
  • Ново

Teerwere Удар Врзивно Машина Документ Биро Календар Албум Тупаници и Обврзувачки Машина Прирачник A4 Чешел Престилка

DEN 1315.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лесно и Безбедно за Употреба - Само 2 чекори, целиот процес бара малку сила, едноставно линија до страници, притиснете удар лост и потоа се лизга во чешел.Тоа може лесно да се создаде професионален изглед извештај со висок квалитет обврзувачки, вклучувајќи ги покрие и задниот поклопец;.Работата е лесен, труд-за заштеда на енергија и брзо се обврзувачки.Удар обврзувачки, удобен и труд за заштеда на употреба, погоден за различни прилики.По удирање, тоа се чуваат разумно, уредно и лесно да се чисти.Чешел Обврзувачки Spines, Чешел Обврзувачки Машина Совршен за Секојдневните Канцелариски Документи,овозможува дупчење трудови истовремено додека се обврзувачки, која дава континуирана начин, кога прават големи обврзувачки задачи.Максимална удирање : 20 (70-80g А4)Максимална обврзувачки : 450 (70g 51mm гумени прстен)Погодни за труд .A4/A5 Margin : 2/4/6mm Hole растојание : 14.3 mm Number на дупки : 21 Hole спецификација : 3x8 mm Machine големина : 390 X 290 X190 mm Packing листа : 1* Обврзувачки Machine Easy да се носат за да го направите вашиот поврзувања во повеќето погодно место.Тежината е исто така суштинско доволно дека тоа седи стан, кога удирање на максималниот износ на хартија.

3x8 mm :
Machine size:
390X 290X190 mm
Packing list:
1* Binding Machine
Easy to carry to do your bindings in the most convenient location. The weight is also substantial enough that it sits flat when punching the maximum amount of paper. :