Социјални Вештини Обука Серија: Компромис со Другите Affirmations Аудио CD
  • Ново

Социјални Вештини Обука Серија: Компромис со Другите Affirmations Аудио CD

DEN 383.28

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Користете ја оваа трансформација affirmations албум да ви помогне да се развие начин на размислување, кои ќе ви овозможат компромис со другите и да се најде најдобрите договор можно дека се работи за двете страни.Нека одат на вашето его и овозможи на можноста дека на другата страна, можеби, има добра поента.Подобрување на вашиот процес на донесување одлуки кога е во тешка ситуација.Комуницираат вашите цели и желби поефикасно.Ние може да се обучуваат на нашиот ум онака како што може да се обучуваат во мускулите : со повторување на мислите поврзани со одреден проблем, нашиот ум создава нови модели на размислување и е во можност да се направи нови авто-верувања и однесувањето модели.Со други зборови, она што мислите дека е она што ви стане - и affirmations се основа камен за промените во вашето размислување да се случи.Секој од нашите албуми има три групи на позитивни affirmations, во три различни tenses, што може да се слушне, гласно и јасно.Ако сакате да знаете повеќе за нашите tenses, ве молиме посетете ја страницата ПРАШАЊА и одговори дел од Тројство Affirmations веб-сајт, но, генерално, вие само може да одберете да го слушате сет ќе одговори на најдобрите.Секој албум трае околу 15 минути.Не постои една "најдобар начин" за да слушате албумот, кој ќе работи за сите - тоа е прашање на личен избор и наоѓање метод со кој ќе се вклопи во вашиот начин на живот.Сепак ние не нудиме главни насоки и начини да ја слушате на нашата веб-страница.Можете да играте на албумот, додека спиеш, затоа што нашата потсвест е отворен додека спиеме и нашиот свесен блокади потоа надвор, па пораките ќе добие sinked во лесно.Позитивни affirmations се совршено безбедна за секој да го користи.Сепак, ве молиме да се воздржите од слушање додека возите или да се прави нешто што бара вашето целосно внимание (како оперативен машини).Што можете да очекувате?На заеднички работи дека некои луѓе доживуваат веднаш, а некои по неколку сесии, се чувствата да бидат полни со енергија, фокусирани, јасни во умот или високо мотивирани.Постои можност дека ќе доживеете некои отпор или негативност, која обично се случува ако јазот помеѓу тековната и посакуваната верувања е поголем отколку што се мисли.Ако е така, ние ви препорачуваме да се промени патеката и да се започне со Идно време прв или да се избере уште еден албум (Доверба vs Самодоверба, с.екс).