Храна Контејнер, Изолација Сад Интелигентни Температура Потсетник за Ручек за Бебе
  • Ново

Храна Контејнер, Изолација Сад Интелигентни Температура Потсетник за Ручек за Бебе

DEN 1108.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【БРЗО ГРЕЕЊЕ】Graphene греење филм има стабилен коефициент на топлинска спроводливост, безбедност и мир на умот. 【ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ, БЕЗБЕДНО И БЕЗОПАСНО】Направен од висок квалитет на 316 од не ' рѓосувачки челик, нема тешки метали, безбедно и да се деца. 【ЗАДОЛЖЕН ВО БИЛО TIMEWATCH】Магнетни полнење, удобен операција, автоматски магнетни адсорпција, може да се користи во секое време, откако ќе бидат целосно наполнета. 【ВОДООТПОРЕН И МАШИНА ПЕРАТ】Интегриран дизајн на внатрешниот резервоарот и надворешниот ѕид, силна водоотпорен, целото тело може да се мијат, и не постои никаде да се сокрие дамки. 【ВИДИ ХРАНА ТЕМПЕРАТУРА ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ】Интелигентни температура потсетување, температура индикатор светлото ќе се промени поради температурни промени, ќе може да се види храна температура.Функција : 1. Интелигентни температура потсетување, температура индикатор светлото ќе се промени поради температурни промени, ќе може да се види храна температура.2. Направени од високо квалитетна 316 од не ' рѓосувачки челик, нема тешки метали, безбедно и да се деца.3. Graphene греење филм има стабилен коефициент на топлинска спроводливост, безбедност и мир на умот.4. Интегриран дизајн на внатрешниот резервоарот и надворешниот ѕид, силна водоотпорен, целото тело може да се мијат, и не постои никаде да се сокрие дамки.5. Магнетни полнење, удобен операција, автоматски магнетни адсорпција, може да се користи во секое време, откако ќе бидат целосно наполнета.Како да го Користите : 1. Стави на храна во сад, притиснете и задржете го копчето за 3 секунди за да го вклучите.2. Кога на екранот температура е во интервал од 38~45℃, на индикатор светлото ќе биде зелена, и може да се јаде.Спецификација : Предмет Тип : Изолација Bowl Material : Нерѓосувачки Steel Color : Yellow Weight : Прибл. 488g / 17.2 oz Voltage : DC5 VCurrent : 3 APower : 18 WBattery : литиум Полимер батерија 2400m Ah (вклучени)Користење Време : Околу 2 hours Waterproof Оценка : IPX7 Constant Температура : 45℃ Пакет Листа : 1 x Изолација Bowl1 x USB Cable Note : 1. Ве молиме овозможи 1‑2in грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Item Type:
Insulation Bowl
Material:
Stainless Steel
Color:
Yellow
Weight:
Approx. 488g / 17.2oz
Voltage:
DC5V
Current:
3A
Power:
18W
Battery:
Polymer lithium battery 2400mAh (included)
Use Time:
About 2 hours
Waterproof Rating:
IPX7
Constant Temperature:
45℃
Package List:
1 x Insulation Bowl :
1 x USB Cable :
1. Please allow 1‑2in error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :