Teerwere Удар Врзивно Машина Престилка Клип Обврзувачки Машина Чешел Обврзувачки Машина 21 Дупка Удирање Машина (Боја : Бела, Големина : 39x32x42cm)
  • Ново

Teerwere Удар Врзивно Машина Престилка Клип Обврзувачки Машина Чешел Обврзувачки Машина 21 Дупка Удирање Машина

DEN 1108.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лесно и Безбедно за Употреба - Само 2 чекори, целиот процес бара малку сила, едноставно линија до страници, притиснете удар лост и потоа се лизга во чешел.Тоа може лесно да се создаде професионален изглед извештај со висок квалитет обврзувачки, вклучувајќи ги покрие и задниот поклопец;.Работата е лесен, труд-за заштеда на енергија и брзо се обврзувачки.Удар обврзувачки, удобен и труд за заштеда на употреба, погоден за различни прилики.По удирање, тоа се чуваат разумно, уредно и лесно да се чисти.Чешел Обврзувачки Spines, Чешел Обврзувачки Машина Совршен за Секојдневните Канцелариски Документи,овозможува дупчење трудови истовремено додека се обврзувачки, која дава континуирана начин, кога прават големи обврзувачки задачи.Обврзувачки потрошен материјал : Гумени Прстен Clip Punching дебелина : 20 страници (80g)Обврзувачки дебелина : 500 страници (80g)Обврзувачки ширина : подолу A4 size Number на дупки : 21 holes Number на knifes : 21 holes Margin прилагодување : 2.5/4.5/6.5 mm Hole спецификација : 3мм x8mm rectangle Punching форма : manual Hole центар растојание : 14.3 mm Dimensions : 39x32x42cm Packing листа : 1* Обврзувачки Machine Easy да се носат за да го направите вашиот поврзувања во повеќето погодно место.Тежината е исто така суштинско доволно дека тоа седи стан, кога удирање на максималниот износ на хартија.

3mm x8mm rectangle :
Punching form:
manual
Hole center distance:
14.3mm
Dimensions:
39x32x42cm
Packing list:
1* Binding Machine
Easy to carry to do your bindings in the most convenient location. The weight is also substantial enough that it sits flat when punching the maximum amount of paper. :