ALEKO Т-BC052 Анти-Кората Јака Прилагодлива Чувствителност Куче Јака
  • Ново

ALEKO Т-BC052 Анти-Кората Јака Прилагодлива Чувствителност Куче Јака

DEN 215.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лесен и удобен за тестирање на функционалноста и чувствителност од дува. 2 обука начини : beeper и статични шок. 7 различни комбинации на beeper и статични шок да тренираат кучињата ефикасно.Јака претвора во 1 минута-автоматско protection mode по 7 пати последователни работи.Прилагодливи поводник кожа од 6" 30" да се прилагодат за различни кучиња : мали, средни.ALEKO не кората јака е врвот на линијата кората контрола јака е со висок квалитет кората јака прилагодува на вашето куче темперамент.Водоотпорен кората јака е најдобро за средни до големи кучиња, на сите темперамент видови, дури и тврдоглави раси.Со различни режими на работа, можете да најдете најдобар кората контрола опција за вашето куче.Се обучуваат вашето куче за да се спречи прекумерна лае лесно и безболно.Миленичиња тренер е нов не кората анти кората контрола јака нуди совршен кората технологија.На кората контрола јака е активиран од страна на вибрации сензор и микрофон, ова го спречува ненамерното корекции.Тоа, исто така, гарантира дека кората јака само ќе ја активирате ако куче носи кората контрола јака започнува лае или одлуки на други непријатност ниво на бучава, обезбедување на вашето куче никогаш не е збунет од страна на корекција кои се случуваат случајно.Нов не кората јака (ја прилагодите јачината на чувствителните) со притиснете плус минус копче за да ја прилагодите чувствителноста 1. Младата месечина во облик на дизајн, паметни големина 2. Лесно користење и тест 3. 7 нивоа на чувствителност 4. 2 работа на владата (звук плус шок) 5. Внесете 1 минута е авто-protection mode по 7 пати работа 6. Ефективна обука јака 7. Високи перформанси 8. Патент дизајн додатоци : 1 x 4lr44 6v, 1 x куче јака, 1 x тест светлина, 2 x пар електрични антена 1 x англиски јазик прирачник.