PANASONIC LUMIX Професионални 12-35mm Објектив G X Vario II, F2.8 ASPH, Dual I S. 2.0 со Моќност O. I. S, Mirrorless Микро Четири Третини (Црна) + Pixibytes Essentials Комплет
  • Ново

PANASONIC LUMIX Професионални 12-35mm Објектив G X Vario II, F2.8 ASPH, Dual I S. 2.0 со Моќност O. I. S, Mirrorless

DEN 19199.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Стандарден зум за Микро Четири Третини mirrorless камери, овој објектив обезбедува 24-70mm еквивалент фокусна должина, опсег.Светла постојана f/2.8 максимална бленда одржува во согласност перформанси во целиот зум опсег.Нано Површина Слој е применет на индивидуални елементи за да се намали светкаат и ghosting за подобрување на контрастот и боите неутралност.Четири aspherical елементи, еден ултра екстра-ниска дисперзија елемент, и еден ултра висок индекс на рефракција елемент сето тоа придонесува за минимизирање на хроматска и сферични аберации и разни аберации, со цел да се произведе еден висок степен на јасност, острина и боја точност.МЕЃУНАРОДНА ВЕРЗИЈА - НЕ U. S. ГАРАНЦИЈА.Разноврсна зум опфаќа широк агол да портрет-должина перспективи, на Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH.МОЌ О Ж. С. Објективот од Panasonic е наменета за Микро Четири Третини камери, каде што обезбедува лесен 24-70mm еквивалент фокусна должина, опсег.Постојана f/2.8 максимална бленда ги содржи во согласност перформанси во целиот зум опсег, како и придобивките кои работат во тешки услови на осветлување, како и овозможува поголема контрола над длабочината на полето.Софистицирана оптички дизајн ги вклучува серија на aspherical, ниска дисперзија, и висок индекс на рефракција стаклени елементи за контрола на голем број на аберации и нарушувања за остри и чисти квалитет на сликата и Нано Површина Слој има, исто така, се применува за да се намали ghosting и flare.МОЌ Оптички Стабилизатор на Сликата минимизира појавата на камерата се тресат за да одговараат на рачни пукање, и оваа O. I. S. систем исто така е компатибилен со Двојна I. S. за подобрена стабилизација перформанси.Дополнително, леќа, исто така, има трајни сите-метал домување дека е прав, поздравниот, и freezeproof за да се овозможи неговата употреба во суровата клима.