Nikon NIKKOR Z 35mm f/1.8 S Објектив за Z Серијата Mirrorless Камери - Пакет со 62mm Филтер за Полнење, FocusShifter dslr фото Следат Фокус, Flex Леќа Сенка, Леќа Заврши, Чистење, Полнење, Софтверс?
  • Ново

Nikon NIKKOR Z 35mm f/1.8 S Објектив за Z Серијата Mirrorless Камери - Пакет со 62mm Филтер за Полнење, FocusShifter

DEN 20326.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

NIKKOR Z 35mm f/1.8 Леќа - LC-62 B 62mm Snap-На Предна Леќа Капа - LF-N1 Задните Леќи на Капа - HB-89 Бајонет Худ - CL-С1 Леќа Случај - Nikon 5 Година Гаранција (1 Година Меѓународниот + 4 Година САД Продолжување) - 62mm Филтер за Полнење(УВ/CPL/НД) - Чистење Комплет - Capleash II - Pc Софтверски Пакет - Focus Shifter dslr фото Следат Фокус & Рек Фокус - Flex Леќа Сенка - Lens Pen Леќа Почиста - Леќа Сенка.Пробив Z перформансите на системот - Овластени од страна на Z системот е поголем планината, пократки страната на далечина, raw фотографирање моќ и видео способности, на NIKKOR Z 35mm f/1.8 S ќе редефинирање на вашата перцепција на она што f/1.8 леќа може да се направи.Широко отворени острина - Епски дефиниција и резолуција од центарот на рамката на рабовите, па дури и на своите f/1.8 максимална бленда.Нема потреба да го запре овој објектив надолу.Брз, прецизен фокус На поголеми Z Планината испорачува повеќе светлина на Z камерата е моќна PDAF систем за исклучително висока фокус точност и брзина.На undistorted вистината - подобрен оптички формула за речиси нула flare, ghosting, кома или хроматска, сферични и axial аберации, дури и во далеку рабови на рамка.Поширок свет на можности. 35mm премиер.Пустината-островот објектив за многу.Доволно широка за да помине на приказ.Плитки доволно за да се извлече предмети.Доволно брзо за да се направи невозможното е возможно.И така остар..само изговори непоколеблива острина.Во reimagining овој класичен објектив за новиот Z систем, ние може многу добро се усовршени тоа.