Канон VIXIA HF G10 Full HD видео камера со HD CMOS Pro и 32GB Внатрешна Флеш Меморија (Продолжува)
  • Ново

Канон VIXIA HF G10 Full HD видео камера со HD CMOS Pro и 32GB Внатрешна Флеш Меморија (Продолжува)

DEN 17998.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

32 GB внатрешна флеш диск и 2 SDXC-компатибилна мемориска картичка слотови.Вистински Канон 10x HD видео објектив со 8-сечилото Ирис и прирачник се фокусира прстен.Canon HD CMOS pro image sensor.Canon DIGIC DV III слика процесор.Пакување во секоја функција видео ентузијаст може да побара за%2 C на VIXIA HF G10 Флеш Меморија видео камера е Канон%27s нов предводник на потрошувачите видео камера%2 C обезбедување на крајната во HD видео перформанси и квалитет%2 E Инкорпорирање 32 GB внатрешна флеш диск%2 C, како и двојна SDXC%2 Dcompatible картичка слотови%2 C таа обезбедува исклучителен капацитет за складирање%2 E%0 D%0 A%0 D%0 ARecording Full HD 1920 x 1080 видео%2 C на VIXIA HF G10 карактеристики Вистински Канон 10x HD Видео Објектив %2835mm еквивалентно на 30%2 E4mm %96 304 mm%29 со 8%2 Dblade ирис за непречено позадина се нејасни и посветен прирачник се фокусира прстен за зголемена контрола%2 E На VIXIA HF G10 може да се пофали Канон%27s HD CMOS Pro Слика Сензор кој обезбедува извонредна видео резолуција%2 C врвен ниска%2 Dlight перформанси%2 C и широк динамички опсег%2 E%0 D%0 A%0 D%0 AThe 3%2 E5%2 Dinch Висока Резолуција на LCD екран на Допир Панел, обезбедува големи%2 C јасни екранот%2 C и лесно мени за навигација%2 E И напредни функции како што се подобрување на изграден%2 Din микрофон%2 C Мајчин 24p снимање%2 C Кино%2 DLook Филтри%2 C и целосна рачна контрола обезбеди остроумниот корисникот широко ниво на креативните менаџмент%2 E.