Starrett 450-12 Dial Длабочина Gage
  • Ново

Starrett 450-12 Dial Длабочина Gage

DEN 2536.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мерен опсег од 0 до 12" и резолуција од 0.001".Бело лице dial прикажува во U. С/метрички од 0 до 100 dial читање.Појачани од не ' рѓосувачки челик за издржливост и точни мерења.Knurled орев има мерач безбедно.Факултативна основа екстензии од 7" и 12" се достапни за зголемување на основната век (се продава одделно).На Starrett 450-12 dial длабочина мерач има еден мерен опсег од 0 до 12" и резолуција (или најмалите дипломирањето интервал) од 0.001".Бело лице dial прикажува во САД/метрички и knurled орев има мерач settings безбедно.Мерач е направен од најтврдокорните од не ' рѓосувачки челик за издржливост и точни мерења.База екстензии од 7" и 12" (се продава одделно), кои се на располагање за зголемување на основната век.Оваа dial длабочина мерач е погодна за прецизни мерења на локации во различни производство, обработка, и механички инженеринг апликации.Длабочина мерачи се прецизни мерни инструменти се користени за одредување на длабочина на која било форма што има чекор, каналите, или слот.Овие величини често се во форма на лизгачи, кои патуваат на мерење зрак или прачки, се пресели во позиција од страна, а потоа се усогласени со калибрирани завртка.Основата на мерач почива на врвот на обликот чија рецесија е да се измери, додека зрак или прачки се прошири на дното од рецесијата за да се утврди мерка.Мерач позиција е читате од дипломирал скала, dial, шалтери, или електронски дисплеј.На Л. С. Starrett Компанија произведува прецизност на мерење алатки, метрологија и опрема за тестирање, и го виде ножот производи.Компанијата, основана во 1880, е со седиште во Athol, М-р.Starrett 450-12 Dial Длабочина Gage е идеален за некој механичар.Тоа е светлина, веродостојни и точни за мерења на .001" или 0.02 мм и ќе се вклопат во повеќето toolboxes. 0-12" Спектар, .001" Град.