ZEFS--ESD Лемење Станица 852D++ Rework Лемење Станица на Топол воздух Топлина Пиштол за Лемење Железо 2 во 1 220V / 110V Лемење Desoldering Заварување Поправка со Подароци (Боја : Set-5)
  • Ново

ZEFS--ESD Лемење Станица 852D++ Rework Лемење Станица на Топол воздух Топлина Пиштол за Лемење Железо 2 во 1

DEN 544.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Воздушна пумпа тип : мека правец.Проток на воздух : 120 L/Min(Max).Температурата опсег : 100°C до 500°C. Прикаже : Цифрен LED.Должина на рачка : повеќе од 100cm.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Saike 852 D++ BGA Rework Лемење Станица на Топол воздух Топлина Пиштол за Лемење Железо 2 во 1 220 V / 110 V Лемење Desoldering Заварување Repair Features : Микро-компјутер за контрола на Автоматски постојана температура,Греење rapid Adjustable проток на воздух, Голема&gentlewin Sensor внатре се справи.Кога ќе го одржи, тоа влегува во работен режим.Кога ќе се стави назад во лулка, што влегува во режимот на чекање.Авто излади functio.Отпадоци Noise Suitable лемење за : SOIC,ЧИП,QFP,PLCC,BGA.Функција : Смалуваат, Сушење, Боја Гумичка, unfreezing, Пред-греење, лепак лемење.Спецификација : Напон : 220v или 110v Power : 700 WAir пумпа тип : мека wind Air Проток : 120 L/Min(Макс)Температура опсег : 100°C до 500°CDisplay : Цифра LEDLength на рачка : повеќе од 100cm Size : 12.4 cm*18.7 cm*24.9 c Weight : 3.6 kg Noise : Помалку од 45d B.

Voltage:
220v or 110v
Power:
700W
Air pump type:
soft wind
Air Flow:
120L/Min(Max)
Temperature range:
100°C to 500°C
Display:
Digit LED
Length of handle:
more than 100cm
Size:
12.4cm*18.7cm*24.9c
Weight:
3.6kg
Noise:
Less than 45dB