1 Тркалаат Ph Тест Хартија Лакмус Тест Хартија Мерење Спектар 0-14 Универзален Индикатор На Хартија Кутија Киселост Тест Домаќинство Течни Мерка Тест Хартија
  • Ново

1 Тркалаат Ph Тест Хартија Лакмус Тест Хартија Мерење Спектар 0-14 Универзален Индикатор На Хартија Кутија Киселост

DEN 1005.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Погодна за двете лаборатории и дома да се измери и да се испита квалитетот на водата, плунка, почвата, алкална диета, итн.Универзална p H тест : p H тест хартија изработени од лакмус хартија е многу погодна за тестирање на течности во домови, лаборатории, училишта, и хоби.Со боја табела за споредување на рн вредности.Ролна дизајн : лесен и компактен карактер дизајн, лесен за употреба и абење.Брз и лесен за употреба.Дава веродостојни и точни p H читања.На тест ленти боја промени мора да бидат заменети со p H скала боја шема во рамките на околу 15 секунди.Опис : Предмет Тип : p H тест strips Test опсег : p H 1-14p H тест ленти должина : 5 MApplication : погоден за алкални или киселина содржина тестирање на било liquid Package вклучува : 1 тркалаат * тел тест strips Notes : 1. Поради разликата на мониторот, постои одредена грешка во боја.2. Постојат некои грешки во големина мерени рачно, ве молиме обратете се до конкретната ситуација.3. за вашето разбирање и да ви посакам среќен шопинг.Пакет Including1 се тркалаат * ТЕЛ Ленти.