AKZYTUE 3.7 V 1100mAh 454950 Lipo Батеријата Литиум Полимер јонска Батерија Пакет со JST Конектор
  • Ново

AKZYTUE 3.7 V 1100mAh 454950 Lipo Батеријата Литиум Полимер јонска Батерија Пакет со JST Конектор

DEN 256.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Напон : DC 3.7 V; Капацитет : 1100m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 26g.Конектор Тип : 2 P 2mm Теренот; Должина на Кабел : 5cm / 2".Големина : 52 x 51 x 4mm / 2.05" x 2.01" x 0.16" (L*W*T).Опис : Оваа батерија е навистина најновата држава на уметноста технологија на полнење.Тоа е исклучително тенка, лесна тежина и супер тенок, во споредба со било батерија хемија.Мала тежина, мала големина, но огромен капацитет.Друга предност на Литиум Полимер технологијата е на многу ниско само празнење .Карактеристики : * Полнење висока јачина на звук Литиум-јонска Батерија * Висока способност,Лесни,Ниска внатрешна отпорност * Одлични безбедносни перформанси,Одлична празнење перформанси * Долг циклус време;Може да се користи во MP3 MP4 GPS PSP ПОДЛОГА и голем број на електронски readers Applications : Електрични Teethbrush, MP4, Мобилен Телефон, СРЕДИНАТА,бебе монитор, мали летање хеликоптери, резервната моќност, Преносни DVD, ПОС машина, Биро vidio, E-ВЕЛОСИПЕД, мотор, вежба и Дигитална камера.Answer : ___________________________ Note : Црвена connect "+" ,Црна connect "-" ; батеријата големина на е -3мм-18mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.